Odpuštění

Co je vlastně odpuštění a proč je dobré odpouštět?

Tím, že někomu odpustíme, nesouhlasíme s tím, co nám kdo provedl nebo nám ublížil. Jedná se o ukončovací proces, kdy jsme sami smíření s tím, že se k nám někdo nezachoval tak jak měl ale zároveň je pro nás důležité pokračovat v našem životě a opustit tak tuto událost. Odpuštěním opustíme tuto situaci a pokračujeme v životě dál. Radikální odpuštění je velmi důležitý krok co se léčení nás samotných týče. Pozor na slova typu "já mu nikdy neodpustím". Právě tímto typem myšlenek nebo slov si sami blokujeme uzavření celé situace a tím pádem i našeho osobního posunu. Každý si může udělat svůj rituál odpuštění, např. sepsat na papír seznam všech lidí, kteří nám kdy ublížili, pak tento papír spálit a přitom vyslovit mantru ODPOUŠTÍM VÁM. Skvělé jsou i afirmace odpuštění, kdy stačí vyslovit nebo si představit na papíře napsána slova ODPOUŠTÍM TI.

Jak odpustit?

Někdy opravdu není jednoduché tento krok provést, jedná se o jakýsi proces. Sami musíme dospět do stádia, kdy jsme připraveni odpustit. Existuje několik velmi účinných metod. Nejdůležitější je samotné procítění tohoto vysvobozovacího procesu a opravdové uvolnění vazeb. Pokud sami nevíte jak na to, nebo stále cítíte, že odpuštění neproběhlo a vy stále cítite vůči onomu člověku zlost, nenávist či hněv, mohu vás tímto procesem vést v terapii duše. Zde voláme na pomoc anděly, kteří pomohou v procesu odpuštění v celkovém uvolnění.

Jak si odpustit?

Stejně tak důležité a řekla bych že možná i mnohem důležitější než odpuštěním druhým, je odpuštění sám sobě. Žít s pocitem viny, nebo mít na sebe příliš vysoké nároky a neumět si odpustit nás může tak silně limitovat a brzdit v našem vývoji. Odpouštějte si denně, v modlitbě, meditaci, či jen tak při zklidnění před usnutím. Vy sami si můžete rovněž odpustit za mého vedení během terapie duše.