Meditace

Co je myšleno meditací asi všichni ví, nebo neznalí si dokážou představit. Mnoho lidí si však neuvědomuje, jak úžasné výsledky může mít Vaše meditace, která je pravidelná. Často se i s Vámi – klienty bavím o meditacích a spousta z vás nedokáže zklidnit svůj tok myšlenek na takovou úroveň, abyste byli schopni meditovat.

Existuje mnoho různých způsobů meditací, každému vyhovuje něco jiného. Někdo dokáže meditovat v klidu, bez hudby, vedeného slova. Jiný zase potřebuje takové podmínky, kdy se nechá vést.

Proto jsem se rozhodla zařadit řízenou meditaci do svých služeb, aby jste měli možnost i Vy prohloubit a podpořit svůj život k lepšímu.

Moje první setkání s meditací bylo, když mi bylo 18 let. Byla jsem v Anglii jako au-pair a rodina kterou jsem „dostala“ byla úměrná mému nastavení uvnitř sebe samé. Nedokázala jsem si v tu dobu stanovit hranice, postavit se sama za sebe a potřebovala jsem se v tu dobu poučit z nelehkých lekcí. Rodina se 3 dětmi, dům o 8 ložnicích, 4 koupelnách, 3 patrech kdy „matka“ byla na vše sama a „otec“ stále na cestách vydělával peníze….. V tom si rodina vybrala mne, nebo spíš jsem si ji sama přitáhla, abych jim sloužila a dělala jak řekli. Každý víme, co obnáší práce au-pair – jedná se především o pomoc s dětmi, drobné domácí práce a pak možnost zdokonalovat se v jazyku. U mne to bylo jinak, abych mohla posunout sebe samu. Pondělí – úklid přízemí, středa – úklid první patro, pátek leštění nesmyslných mosazných předmětů a jiné činnosti, které se nestihly. Úterky a čtvrtky dopoledne patřily kurzům angličtiny, což byl pro mne jakýsi únik, ale za to odpoledne patřily žehlení, až do večera.

Chtěla jsem pryč, nejlépe domů, toto nemá smysl, vždyť takto jsem si to nepředstavovala, vůbec jsem nebyla šťastná, naopak….Asi po 2 měsících mi přišla silnější obálka v poště. Můj otec mi poslal knížku, takovou nenápadnou, říkám si co to je? Meditace? No to je teda opravdu něco, co jsem vůbec nečekala. Začala jsem pročítat a zjišťovat, že meditace pomáhá lidem nejen překonat těžké chvíle, události v životě, ale i naopak – získat svůj vysněný život. Tak to tedy zkusím, řekla jsem si. Každý večer před usnutím jsem se ponořovala do meditace, učila se zklidnit každou vlnku (myšlenku) na hladině vodní plochy. Postupovala jsem dál a dál. Vůbec nic jsem vlastně nečekala, jen mi meditace opravdu pomáhaly se vypořádat se životem v cizí zemi, daleko od domova…

Uběhly asi 2-3 týdny a rodinka si odjela na dovolenou, já se na pár týdnů přemístila k jiné rodině, která au-pair vlastně neměla ani nějak nepotřebovala, jen se nabídli, že u nich mohu být a občas jim pohlídat 2 holky. K původní rodině jsem  chodila vybírat schránku. Jednoho dne jsem poznala, že v domě asi nejsem sama, pošta byla rozházená po domě – dopisy se házejí otvorem ve vchodových dveřích. Lekla jsem se a šla jsem dál, uviděla jsem ve vstupní hale vyhozený šuplík ze stolku, jak leží vysypaný na koberci. To není dobré, pomalu jsem prošla celý dům, nikdo tam nebyl, ale bylo jasné, že se tam někdo vloupal….

Sled událostí pokračoval tím směrem, že „náhradní rodina“ byla úplně jiná, velmi vstřícní a pokorní lidé, kteří vůbec nedávali najevo své postavení. Maminka dětí pracovala jako výzkumná pracovnice laboratoře institutu Marie Curie a tatínek měl „jen“ stavební společnost. Děti – obě holky byly úžasné a velmi jsme navzájem k sobě přilnuly. Tato rodina věděla, že nejsem u původní rodiny spokojená a nabídli mi, ať zůstanu u nich. Mé srdce zajásalo……..

Co následovalo dál si asi nedokážete představit. Můj život se otočil o 360 stupňů, byla jsem šťastná, radovala se úplně ze všeho. To, co jsem si přijela prožít do Anglie, začalo plnit svůj účel. Seznámila jsem s novými kamarádkami a novými lidmi. Začala jsem s tancováním, našla si přítele, který tanec vyučoval. Za nedlouho jsem mu dělala taneční partnerku při jeho lekcích. Tanec jsem vždy milovala takže se mi podařilo si splnit jeden z mých snů.

Tímto osobním příběhem Vám chci jen ukázat, že někdy stačí opravdu velmi málo, abychom si vytvořili svůj život tak, jak opravdu chceme a meditace může být jedním z nástrojů jak toho dosáhnout.

Meditace je určena pro ty z Vás, kteří se chcete naučit meditovat, tzn., že začínáte, ale i pro ty z vás, kteří meditují, jen potřebují díky meditaci dosáhnout svých cílů, zbavit se starostí a posunout se v životě správným směrem a s výsledky. Meditace probíhá za mého vedení v doprovodu uklidňující hudby a také bylinek, které používám v rámci homeopatie prostoru – vše na míru klienta v návaznosti na jeho potřeby, stav a cíle. V meditaci můžeme volat různé Anděly či jiné duchovní bytosti, anebo se stačí jen naladit na svou Duši a získat tak různé vize, vzkazy a sdělení pro budoucnost Vás samotných.

Na individuální meditaci si vyčleňte 1-1,5 hodiny (konzultace, řízená meditace, závěr)

...to je ona :)