Děti a mládež

Naše děti si zaslouží pozornost v tom, co bývá často přehlíženo a považováno za nedůležité.

Jak mohu pomoci právě vašim dětem?

1. Konzultace

Jako první se setkám s jedním z rodičů, abych získala prvotní informace týkající se potíží dítěte. Na další schůzku si pozvu dítě samotné, pokud s tím samo souhlasí. S dítětem pak proberu důvod jejich návštěvy u mne a společně se pak bavíme o různých věcech a záležitostech týkající se dané problematiky. Vždy se snažím najít příčinu potíží či souvislosti, které k potížím mohou vést. Někdy dítěti stačí, když si může otevřeně promluvit a říct co ho trápí a tíží. Tím se mu hodně uleví a ví, že není na vše samo. Konzultaci je možné opakovat dle potřeby, většinou si děti řeknou samy. Je-li to nutné, doporučím i terapii duše, obeznámením rodičů.

2. Terapie duše/Nativní terapie

Pokud během konzultace vyvstanou hlubší souvislosti, které se nepodaří uvolnit, doporučím dítěti terapii duše/nativní terapii.

Pozn:

U dětí ve věku 0 - cca 5 let pracuji skrz matku, tzn. že dítě samotné není při terapii přítomno.

Děti mají často pocit, že nejsou vyslyšeny....nemáme čas, stále něco řešíme, stále někam spěcháme a stále se za něčím plachtíme. Jejich pocity zůstávají uvězněny uvnitř a děti se nedokáží s těmito pocity porvat. Potřebují být vyslyšeny, ale nás - rodičů se často bojí, bojí se našich reakcí, bojí se, že se na ně budeme zlobit, bojí se, že jim něco zakážeme anebo vezmeme. Proto vše raději drží v sobě....Kamarádi většinou odbydou takové dítě výsměchem nebo nepochopením.

Dětská duše je velmi křehká a takto uvězněné pocity mohou přerůst v obrovský balvan, který může v budoucím životě napáchat velké škody v různých oblastech života a jsou většinou spojeny s nízkým sebevědomím, nedůvěrou v okolí, nezodpovědností až laxností. Proto je fajn se s dětmi čas od času bavit o všem, ne jen o tom, co je zajímá, ale i tom, jak se cítí, co je trápí a co by chtěli změnit či zlepšit, co by jim mohlo nyní pomoci.

Pakliže máte doma dítě či dospívající dceru/syna, kteří jsou uzavření a odmítají se s vámi bavit, navíc tráví hodně času bez kamarádů a o samotě, víte že si nevěří, jsou k sobě kritičtí, nejsou spokojeni se svým vzhledem, je možné že se cítí nepochopeni nebo nevyslyšeni, nebo v sobě nesou nějakou bolest či vzpomínku, která je nenechá žít život naplno.

Těším se na osobní setkání s vámi a vaší dcerou/synem.

Pro objednávku termínu či směrování dotazu, využijte prosím tento formulář: